Erkeklere Önemli Uyarı

Sağlıklı beslenme ve yaşam tarzıyla ilgili konularda yıllardır kamuoyuna mesaj vererek Tv’de yaptığı programla bu önerilerini milyonlarca kişiye aktaran Prof. Dr. Öz, günümüzde özellikle kolon kanseri ve kolonoskopiyle ilgili mesajlara ağırlık veriyor.

Bunun sebebi kendisinde geçen yıl ortaya çıkan prekanseröz (kanser öncesi oluşum) polipler.

Son derece sağlıklı görünen ve sağlık konusunda herkesin itibar ettiği Dr. Mehmet Öz’ ün böyle bir şeyle karşılaşması hem kendisini ve hem de onu takip edenleri şok etmişti.

En İyi Hekim hasta Olan Hekimdir

Prof. Dr. Mehmet Öz hastalığı ile ilgili olarak, “Ciddi, ağır hastalığı olan kişileri artık daha iyi anlayabiliyor, empati yapabiliyorum. En iyi hekim, hasta olan hekimdir” dedi.

Yaz tatili için geldiği İstanbul’da gazetecilerle bir sohbet toplantısında buluşan ve sağlığının gayet iyi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Öz, alınan polipleri sayesinde kolon kanserinden ölme riskinin birçok kişiden daha az olduğunu söylüyor.

Kendi hastalığını örnek göstererek, 50 yaşından itibaren herkesin kolon kanseri erken teşhisi için kolonoskopi yaptırması gerektiğinin altını önemle çiziyor.

Geçen ay Time dergisine kapak olarak ardından “en bilgilendirici talk şov” ve “en iyi talk şovcu” dallarında iki Emmy ödülü almasıyla gündeme gelen Öz, medyanın halka doktorlardan daha iyi mesaj verdiğini belirtti.

Kendisi Cep Telefonuyla Konuşmuyor

Cep telefonunu konuşmak için kullanmayan, sadece elektronik iletilerini izlemek için kullandığnı söyleyen Prof. Öz, özellikle fazla çekmeyen yerlerde cep telefonuyla asla konuşmadığını belirtti.

Uyurken cep telefonlarının baş ucunda bulundurulmaması gerektiğini kaydeden Öz, “Özellikle erkekler, cep telefonlarını pantolon ceplerinde taşımamalı. Çünkü cinsel bölgelere yakın taşınan cep telefonu sperm oranını düşürüyor” dedi.

 


Benzer Makaleler: